BANMINTH PASTA 24G A.U.V.

275 Kč s DPH
  • Obj. č.3032290
  • Dostupnostskladem
  • EAN2147483647

Přípravek proti vnitřním parazitům

- +

Banminth pasta je anthelmintikum k léčbě nematodóz (škrkavky, měchovci) u psů. Používá se jako prevence i léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva.

Pyrantel působí jako agonista na acetylcholinových (Ach) receptorech svalových buněk nematodů, což vede k neuromuskulárni blokádě charakteristické pro depolarizující látky. Tak dochází k spastické paralýze helmintů a jejich vypuzení z hostitele. V doporučených dávkách je pyrantel pamoát účinný proti více, jak 90% dospělců a L4-larev oblých červů u psů.

Indikace nebo použití:

Prevence a léčba infekcí u psů způsobených oblými červy nacházejícími se v lumenu střeva: Toxocara cati, Toxascaris leonina, Ancylostoma ssp. a Uncinaria stenocephala.

Interakce:
Nepodávat současně s přípravky obsahujícími piperazin.

Dávkování:

  • Doporučená dávka je 14,5 mg pyrantel pamoatu odpovídá 5 mg pyrantel báze na kg.
  • Podání aplikátorem opatřeným stupnicí: 1 dílek stupnice na 2 kg ž.hm. Obsah celého aplikátoru postačuje k odčervení psa o hmotnosti 24 kg.
  • Podání z tuby: 2 cm z tuby (dle měřítka na krabičce) na 1 kg živé hmotnosti. Obsah 24 g tuby postačuje k odčervení psa o hmotnosti 36 kg.

Pokud jsou zjevné klinické příznaky začervení, nebo je stanovena přítomnost oblých červů nebo měchovců koprologicky, doporučuje se přípravek aplikovat dvakrát v odstupu dvou týdnů.

Způsob použití:
Perorální podání, v krmivu nebo přímo do dutiny ústní.

Balení:
10 g a 24 g hliníkové tuby a 16 g plastikový aplikátor se stupnicí.

Upozornění:
Zabránit kontaktu s pokožkou. Po použití přípravku si umyjte ruce. Uchovávejte při teplotě od 15 do 25°C, chránit před chladem a mrazem.
Uchovávat mimo dosah dětí. Pouze pro zvířata. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace